ENDONCJA MIKROSKOPOWA

Endodoncja – czyli leczenie kanałowe – co pacjent powinien wiedzieć 
Co jest celem leczenia? 
W pewnych stanach chorobowych miazga, która znajduje się wewnątrz zęba może ulec procesom chorobowym, co może objawić się silnym bólem. Miazgę tworzą naczynia oraz nerwy, odżywiają strukturę zęba. W sytuacji zakażenia wnikają w jej obrąb drobnoustroje, znajdują w nich odpowiednie warunki do życia. Celem leczenia jest usunięcie zbędnej, chorej miazgi, a tym samym usunięcie drobnoustrojów z systemu kanałowego, żeby infekcja nie rozprzestrzeniła się dalej. Nowoczesne techniki endodontyczne pozwalają na ich wystarczające usunięcie. Leczenie takie prowadzi się w znieczuleniu miejscowym jest ono wówczas cakowicie bezbolesne. 

Od czego zaczynamy? 
Lekarz uzyskuje dostęp do wnętrza zęba. Otwiera wejścia do kanałów. Długość kanałów zostaje ustalona na podstawie zdjęcia rtg lub przy pomocy elektronicznego urządzenia do pomiaru długości kanału. System kanałó korzeniowych opracowuje się specjalnymi narzędziami niklowo-tytanowymi, narzędzia te pozwalają na opracowanie nawet bardzo krętych i wąskich kanałów. Równocześnie kanał płukany jest różnymi środkami o działaniu bakteriobójczym. 

Wypełnienie 
Na koniec kanał wypełnia się gutaperką oraz specjalną pastą. Dzięki podgrzaniu gutaperka jest płynna i rozkłada się równomiernie w całymm kanale, nawet w kanałach bocznych. W naszej klinice posiadamy taki trójwymiarowy system wypełniania kanałów na ciepło. Głównie chodzi, aby cały system kanałowy zamknąć hermetyczie, zabezpieczyć przed bakteriami. 

Aby coś zrobić trzeba widzieć 
Aby wykonać tak skomplikowane zabiegi, konieczne jest optyczne powększenie operowanego pola przy wykorzystaniu mikroskopu zabiegowego. Takie oto leczenie oferujemy państwu w naszej klinice, posiadamy nowoczesne mikroskopy, wykwalifikowana kadrę, specjalizująca się w leczeniu endodontycznym. Znalezienie mikrostruktur wewnatrz zęba i zachowanie naturalnego przebiegu kanałów korzeniowych nie da się wykonać bez powiekszenia. Lekarz ogólnie praktykujący, który nie wykonuje zabiegów z użyciem mikroskopu, może skorzystać z usług endodontycznych w naszej klinice, które przygotują ząb do dalszej odbudowy. 

Jakie zalety oferuje nowoczesna metoda leczenia? 

– leczenie jest szybsze i przyjemne. Oferujemy państwu jednowizytowe leczenie kanałowe; 
– wnętrze zęba jest dokładnie oczyszczone przez użycie w naszej klinice specjalnych narzędzi ręcznych i maszynowych; 
– nawet zgięte i zakrzywione kanały mogą być tą metodą opracowane; 
– dokłady wgląd we wnętrze zęba poprzez użycie mikroskopu; 
– diagnostyka rtg, mogą państwo wykonac u nas od razu zdjęcie; 
– ząb możemy zachować wiele lat; 

Jakie są rokowania tej metody? 
Tak jak przy każdej metodzie leczenia nie można mieć stuprocentowe pewności powodzenia. Istnieją jednak duże szanse, że chory ząb, dzięki nowoczesnej metodzie leczenia endodontycznego bedzie zdrowy przez wiele lat. 

Co to jest resekcja wierzchołka korzenia ? 
Czasem dochodzi do zapalenia przyzębia i kości wokół zęba. Jeżeli tradycyjne leczenie nie jest możliwe przeprowadza się resekcję wierzchołka korzenia. Przy użycia zdjęcia ustala się stan zęba. Nastepnie lekarz znieczula ząb tkanki otaczające, przecina dziąsło i usuwa fragment kości wpkół wierzchołka korzenia. Teraz wycina wierzchołek korzenia zęba wraz z ogniskiem zapalnym w tkance przyzębia, uszczelnia kanał i zszywa ranę. Istnieją jeszcze inne metody chirurgiczne ratujące ząb, które wykonujemy. 

W naszej klinice oferujemy państwu najnowocześniejsze metoty leczenia z wykorzystaniem specjalistycznych urządzeń leczniczych i diagnostycznych. Gwarantujemy państwu, że dokonamy wszelkich starań ,aby państwa leczenie skończyło się powodzeniem a pobyt w naszej klinice był sadysfakcjonujący. 

Przykładowe prace: